اکسیژن تراپی مو چیست

اکسیژن یکی از عناصر حیاتی برای بدن انسان می­ باشد. تمام قسمت های بدن از جمله موها باید توانایی جذب اکسیژن را داشته باشند تا به رشد مناسب برسند. در صورتی که یکی از قسمت های بدن دچار مشکل شود با عدم توانایی جذب اکسیژن روبرو می شود. امروزه با پیشرفت های درمانی و کشف داروهای مؤثر بسیاری از بیماریها در مرحله ی اولیه و یا در سطح گسترده تر درمان شده اند. اکسیژن درمانی و یا اکسیژن تراپی مو یکی از راه های درمانی ریزش مو می باشد.

 

دستگاه اکسیژن تراپی مو

اکسیژن تراپی یکی از روش های درمانی مؤثر می باشد که توسط دستگاه های خاصی انجام می گیرد. این روش برای درمان سایر قسمت های بدن نیز قابل استفاده است و با نام اکسیژن درمانی می باشد. داشتن موهای سلامت و پر پشت از معضلات خانم ها و بیشتر آقایان است که تلاش برای جوان ماندن آن را بیش از پیش با ارزش تلقی می کند.

 

موارد مصرف اکسیژن تراپی

هر کدام از قسمت های بدن در شرایطی که دچار نقصی از ناحیه جذب اکسیژن شوند، فرد را با مشکلاتی روبرو می کند. موها یکی از اجزای زنده ی بدن محسوب می شوند که برای درمان بعضی از بیماری های مربوط به مو از اکسیژن تراپی یا اکسیژن درمانی استفاده می کنند.

در تعریفی دیگر اکسیژن تراپی یک روش مؤثر برای درمان و از بین بردن التهاب کف سر می باشد. اکسیژن تراپی به صورت طبیعی و خانگی توسط ماسک های و روغن و میوه های مختلف نیز صورت می گیرد. اکسیژن درمانی موها اثربخشی خود را بسرعت نشان می دهد. موهای خشک حالت نرم تری به خود می گیرند. پوست سر از حالت خشکی و جوش و آکنه درمیاید.

پس اگر به دنبال روش سریع تری هستید می توان از این روش درمانی برای موهای سر با شوره زیاد استفاده کنید. اما توجه شود همواره باید نکات انتخاب یک مرکز درمانی مناسب را به خاطر داشت. چرا که اقدامات لازم برای زیبایی خیلی حساس هستند و انتخاب یک مرکز درمانی نامناسب می تواند نتیجه را بالعکس کند.

 

 حتما بخوانید: معرفی بهترین روش برای درمان موخوره

 

روش اکسیژن تراپی مو

امروزه با افزایش ماشین آلات صنعتی و حمل و نقل و افزایش آلودگی های درون شهری و تغذیه ی نامناسب و عدم تحرک، افراد با ریزش مو شدید و یا بیماریهای مو مبتلا می شوند. اکسیژن تراپی مو باعث از بین رفتن سلول های مرده ی موجود بر فولیکول های مو می شود. این سلول های مرده باعث کاهش رشد مو و کیفیت آن می شود. برای اکسیژن تراپی مو از یک دستگاه مخصوص تزریق اکسیژن به فولیکول های مو استفاده می شود.

استفاده از اکسیژن تراپی مو زمانی صورت می گیرد که فرد دچار ریزش مو، کاهش رشد موها و یا خشکی پوست سر، شوره، چربی بیش از حد موها، خارش، حساسیت های پوستی کف سر و غیره باشد.

در این صورت با استفاده از تزریق اکسیژن به فولیکول های مو باعث تمیز شدن پوست سر به صورت عمقی شده و پاکسازی سلولهای شاخی پوست صورت می گیرد. در این صورت باعث ایجاد یک مکانیسم خونرسانی در سطح پوست می شود. این حالت باعث رویش مجدد و یا رویش موهای تازه ای در سر می شود. همچنین باعث تقویت ریشه های مو نیز می شود. به طور طبیعی وقتی اکسیژن رسانی در بدن به شکل استاندارد صورت بگیرد.

به تمام قسمت های بدن به صورت کامل اکسیژن رسانی صورت می گیرد. در اکسیژن تراپی مواد مغذی ای که باعث بهبود اکسیژن رسانی مو می شود به فولیکول مو تزریق می شود. موادی از جمله جنسینگ و مس و زنجبیل که باعث جلوگیری از عدم اکسیژن رسانی می شود.

 

فواید اکسیژن تراپی مو

وقتی تمام راه ها برای درمان ریزش مو را امتحان کردید و ناگهان متوجه بی اثر بودن آنها می شود. در این هنگام روش مؤثر دیگری برای بهبودبخشی به وضعیت رشد موهای سر بدردتان خواهد خورد. اکسیژن تراپی مو یکی از روش های مؤثر و قابل اعتماد است که باعث افزایش رشد موها می شود. در روش اکسیژن تراپی تمام عملیات صورت گرفته حدود 55 دقیقه زمانمی برد. طی این زمان فرد به صورت ریلکس روی صندلی مخصوص نشسته و فرد متخصص به وسیله ی دستگاه مخصوص اکسیژن رسانی مو شروع به انجام عملیات اکسیژن تراپی می کند.

درمان ریشه مو به وسیله ی اکسیژن تراپی یکی از روش های غیر تهاجمی می باشد که ترسی به دل افراد که همیشه به روش های جدید درمان شک دارند، نمی اندازد. چرا که فقط از تزریق مواد به فولیکول های مو باعث تقویت ریشه های مو می شویم. البته انجام اکسیژن درمانی مو بهتر است توسط متخصصین در مکان های معتبر صورت بگیرد.

 

آموزش اکسیژن تراپی مو

اکسیژن تراپی مو به روش های طبیعی و خانگی نیز صورت می گیرد. با ماسک میوه های مختلف و یا روغن های مفید برای بدن می توان به صورت طبیعی و خانگی به اکسیژن درمانی مو پرداخت. از مزایای دیگر اکسیژن تراپی مو، مرطوب ماندن و آبرسانی قوی به موها در ریشه های مو می باشد.

موها به وسیله ی این روش درخشندگی خود را حفظ کرده و صاف می شوند. همچنین پس از انجام اکسیژن تراپی دوران نقاهتی برای موها وجود ندارد و فرد میتواند پس از اکسیژن تراپی به راحتی به کارهای روزه مره بپردازد. قبل از انجام عملیات اکسیژن تراپی باید فرد در حالت ریلکس قرار گیرد. همچنین از نور برای تزریق اکسیژن به پوست سر استفاده می شود. در صورتی که هزینه های اکسیژن تراپی بالا است می توان از روش های خانگی استفاده کرد.

در روش های خانگی بهتر است برای خوشبو شدن مواد ترکیب شده از گلاب استفاده کرد. توجه شود که بیشتر از دو قطره از پرواکسید هیدروژن استفاده نشود، چرا که ممکن است به پوست آسیب برسد. دستگاه های تزریق اکسیژن به فولیکول و ریشه ی مو در مراکز درمانی با سرعت و تأثیر بیشتری این کار را انجام خواهند داد. همچنین در زمان صرفه جویی خواهد شد.

 

عوارض اکسیژن تراپی مو

مواد مغذی در تزریق اکسیژن به مو مزایایی از جمله: بهبود عملکرد پوست مو برای کلاژن سازی مجدد، پاکسازی پوست از موانع جذب اکسیژن و سم زدایی، افزایش پروسه تولید سلول های جدید، فاقد عوارض و مضرات جانبی برای فرد استفاده کننده می باشد.

روش ها و داروهای زیادی برای تقویت ریشه ها و رشد موها وجود دارد  اما چیزی که قابل توجه است عوارض جانبی آن می باشد. داروها و روش های دیگر عوارضی نیز برای پوست سر خواهد داشت. چراکه به طور حتم از مواد شیمیایی و با عوارض استفاده خواهند کرد. اما در روش اکسیژن تراپی حتی درد و سوزش و حساسیت و مشکلات پوستی ایجاد نخواهد شد.

به همین دلیل می توان از این روش به عنوان روش مؤثر برای درمان مشکلات پوستی حاصل از کمبود اکسیژن رسانی به فولیکول های مو استفاده کرد. حتی می توان جوش ها و آکنه هایی که با داروهای و یا سرم های شیمیایی در دراز مدت از بین می رود، با استفاده از این روش به درمان آنها در کوتاهترین زمان پرداخت. البته روش های خانگی نیز برای اکسیژن درمانی نیز وجود دارد. بنابراین استفاده از روش اکسیژن تراپی مضراتی برای پوست سر و موها نخواهد داشت.

 

حتما بخوانید: تاثیر ویتامین ها بر رشد موها

هزینه اکسیژن تراپی مو

اکسیژن تراپی در مراکز درمانی و یا کلینیک های تخصصی زیبایی صورت می گیرد و تقریبا هزینه زیادی دارد. اما می توان با بررسی قیمت اکسیژن تراپی مو در مراکز مختلف قیمت مناسبت تری در کلینیک های معتبر به انجام آن پرداخت. اکسیژن تراپی مو امروزه با پیشرفت هایی در حوزه زیبایی مرسوم شده است که به نظر روش مؤثری است و افراد از آن استقبال می کند. اما همچنان توصیه می شود قبل از انجام این روش بر روی موها اطلاعات زیادی در این زمینه بدست آورد و بعد اقدام کرد.

چرا که انتخاب یک مرکز درمانی و زیرنظر متخصصین می تواند نتیجه ی کار را به 100 نزدیک کند و از انجام آن رضایت کسب نماید. بسته به نوع تأثیر گذاری دستگاه در عمق فولیکول ها قیمت ها کمی با هم متفاوت هستند. البته ممکن است همین مقدار هزینه برای افراد زیاد باشد. در اینصورت می توان از روش های طبیعی و خانگی برای درمان ریزش مو استفاده کرد. با تزریق اکسیژن به تک تک فولیکول های مو کمی هزینه ها افزایش پیدا کند. اما با استفاده از روش های خانگی نیز می توان به نتیجه نزدیک شد. مراکز درمانی برای انجام اکسیژن تراپی مو قیمت های متفاوتی را بسته به ماده ی مصرفی اعم از ویتامین ها و مواد دیگر، اعلام می کنند.

 

نکاتی مهم در رابطه با کسیژن تراپی برای مو

  • اکسیژن تراپی مو و پوست را می توان به صورت ماهیانه انجام داد.
  • اکسیژن تراپی مو محدودیت سنی ندارد و در هر سنی می توان پس از مشورت با متخصصین آن را انجام داد.
  • تجهیزات خانگی برای انجام اکسیژن درمانی وجود دارند اما اثر گذاری آنها ضعیف تر خواهد بود.
  •  زمان انجام اکسیژن تراپی بین 30 تا یک ساعت می باشد.
  • قبل از انجام عملیات اکسیژن تراپی سطح پوست باید کاملا تمیز باشد.
  • پس از انجام اکسیژن درمانی، استفاده از سرم حاوی هیالورونیک اسید توصیه می شود.
  •  اکسیژن درمانی باعث جذب بیشتر اکسیژن توسط سلول های سالم پوست می گردد.
  •  در صورت داشتن بدنی حساس ممکن است با کمی تورم و قرمزی همراه شود.

 

 

مجموعه تهران کراتینه یکی از حرفه ای ترین مجموعه ها در زمینه کراتینه مو و اکستنش مو می باشد شما عزیزانی که به دنبال یک مجموعه حرفه ای هستید تهران کراتینه گزینه مناسبی برای شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.