ماندگاری اکستنشن مو چقدر است؟

اکستنشن مو چقدر ماندگاری داردو میزان ماندگاری اکستنشن مو از جمله سوالاتی که ذهن شما عزیزان را حتما در گیر کرده است. اکستنشن مو به معنی اضافه کردن موی مصنوعی یا طبیعی به موی خود فرد به منظور پرپشت شدن ، بلند تر کردن و یا برای  رنگ و هایلایت کردن موها می باشد. یکی از رایج ترین سوالاتی که افراد در مورد اکستنشن مو می پرسند این است که  اکستنشن مو چقدر دوام دارد؟ چه عواملی در ماندگاری و دوام اکستنشن تاثیر گذارند؟ دوام اکستنشن مو چند ماه است؟ اکستنشن مو چند ماه می ماند؟ آیا جنس مو در دوام اکستنشن مو تاثیر دارد؟ این ها سوالات رایج واصلی ای هستند که هر کسی قبل از انجام اکستنشن آن ها را در اینترنت جستجشو می کند  و یا از افراد دیگر می پرسد. تهران کراتینه در این مقاله پاسخ این سوالات  را به شما عزیزان خواهد داد.

 

اکستنشن مو نیاز به ترمیم در هر 3 ماه یکبار دارد ، بدین صورت که هر 3 ماه یکبار باید با مراجعه به مرکزی که کار نصب اکستنشن را انجام داده ، چسب بالای مو باز و عوض گردد تا دوام و ماندگاری اکستنشن بیشتر شود.

دوام و ماندگاری اکستنشن مو 

دوام اکستنشن مو و ماندگاری آن به عوامل متعددی بستگی دارد که در زیر تعدادی از آن ها را بیان کرده ایم.

 1. نوع اکستنشی که انجام داده اید.
 2. قد و ارتفاع اکستنشن
 3. جنس موی اکستنشن( موی طبیعی یا مصنوعی)
 4. نحوه ی نصب (نصب با رینگ، با لیزر،با چسب)
 5. جنس متریال و مرغوب بودن چسب
 6. سرعت رشد موی فرد
 7. حرفه ای بودن اکستنشن کار
 8. مراقبت و نگهداری درست از اکستنشن

1. نوع اکستنشن مو

اولین چیزی که باید در مورد اکستنشن مو بدانید روش های مختلف آن است. 3روش اصلی برای این کار وجود دارد.

 • اکستنشن مو به طور موقت
 • اکستنشن مو به طور نیمه دائمی
 • اکستنشن مو دائم

ماندگاری و دوام اکستنشن مو در هر یک از روش های موقت نیمه موقت و دائمی متفاوات است که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

 

ماندگاری و دوام اکستنشن مو موقت

همانطور که از اسمش پیداست این نوع اکستنشن ماندگاری طولانی ای ندارد و به طور موقت استفاده می شود. نصب اکستنشن های موقت با کلیپس، چسب و یا بافت انجام می شود. در اکستنشن موقت با کلیپس موی اکستنشن به  گیره متصل شده و می توانید آن هارا مانند گیره های معمولی به هر جایی از سر که بخواهید به موهایتان متصل کنید. این روش موقت است و شما هر صبح  و هر ساعتی که می خواهید، می توانید آن را به موهایتان متصل کرده و یا جدا کنید.

 

دوام اکستنشن مو در اکستنشن نیمه دائمی چقدر است؟

اکستنشن های نیمه دائمی به مدت شش هفته تا هشت هفته (6-8) باقی می مانند. این نوع اکستنشن ها لایه ای از چسب بر روی خود دارند. این موهای چسب خورده نسبت به نوع کلیپسی آن ، در دسته های کمتری قرار دارند و کم پشت ترند. اما بسیار طبیعی اند.

برروی این اکستنشن ها چسبی نامرئی وجود دارد که با استفاده از همین  چسب به موی فرد متصل می شوند. و اگر که موها در حالت خوابیده به پایین باشند، هیچکس متوجه نخواهد شد که اکستنشن انجام داده اید.

 

دوام اکستنشن مو در اکستنشن دائمی

دوام و ماندگاری این مدل اکستنشن چندین ماه است.  علت ماندگاری زیاد اکستنشن در روش دائمی این است که در این روش، موی اکستنشن به  تعداد زیاد و در دسته های باریک وسبکی ،به موی خود فرد اضافه می شود.

علت اینکه دسته ها را باریک و سبک انتخاب می کنند این است که نباید موهایی که قرار است به موی فرد اضافه شود سنگین باشند ، چرا که اگر سنگین شوند، ریشه ی مو قادر به تحمل وزن آن نخواهد بود در نتیجه ریشه سست شده و باعث ریزش مو می شود.

 

2. قد و ارتفاع مو اکستنشن شده

حتما از خود می پرسید که قد و ارتفاع موی اکستنشن چگونه می تواند در دوام اکستنشن مو تاثیر داشته باشد؟ فرض کنید که یک نفر برای انجام اکستنشن مو به یک سالن زیبایی مراجعه می کند. اولین و مهمترین چیزی که اکستنشن کار مو باید در نظر بگیرد این است که موهای فرد را از نظر جنس، ضخامت و قدرت ریشه بررسی کند.

اگر که این فرد ریشه ی موهایش قوی باشد ، آن وقت می توان برای او اکستنشن مو با هر ارتفاعی را انجام داد. اما اگر که ریشه موهای فرد مراجعه کننده ضعیف و سست باشد نباید یک اکستنشن موی خیلی بلند برای او انجام داد. چرا که ریشه موهایش تحمل این وزن را نخواهند داشت و باعث ریزش مو در فرد می شود. در نتیجه ماندگاری و دوام اکستنشن مو کمتر شده  و همینطورباعث آسیب به موهای خود فرد می شود.

 

3. جنس موی اکستنشن ( موی طبیعی یا مصنوعی)

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده ماندگاری و دوام اکستشن مو، جنس موهایی است که در اکستنشن به کار برده می شود. اکستنشن موی طبیعی به دلیل طبیعی بودن موها و در نتیجه سبک تر بودن آن ها ماندگاری بیشتری نسبت به اکستنشن موی مصنوعی دارد.

بهتر است اکستنشن کار در ابتدا موی مشتری را بررسی کرده و با توجه به جنس مو و قوی بودن ریشه ها، موی درست را جهت انجام  اکستنشن انتخاب کند تا اکستنشن مو دوام بالاتری داشته باشد.

 

4.نحوه نصب  اکستنشن مو (نصب با رینگ، با لیزر،با چسب)

نحوه نصب در دوام اکستنشن مو تاثیر دارد.به طول مثال در اکستنشن مو نیمه دائمی،  اکستنشن تنها با چسب موجود بر روی موها به موی فرد چسبیده می شوند و خب همانطور که گفتیم ماندگاری این مدل اکستنشن تا 8 هفته است.

اما در روش لیزری و رینگ ماندگاری اکستنشن مو بسیار بالاترست.چرا که نسبت به روش قبلی محکم تر به مو متصل می شوند. اما در روش رینگ باید بعد از چند هفته که رینگ ها از ریشه مو دور شدند مجددا ترمیم شوند.

 

ماندگاری اکستنشن مو با لیزر

 در روش لیزری  ماندگاری اکستنشن مو بسیار بالاترست. چرا که نسبت به روش های قبلی محکم تر به مو متصل می شوند. مدت زمان ماندگاری اکستنشن مو 8 هفته می باشد.

 

ماندگاری اکستنشن مو با رینگ

در روش رینگ ماندگاری اکستنشن مو بسیار بالاترست. چرا که نسبت به روش قبلی محکم تر به مو متصل می شوند. در روش رینگ باید بعد از چند هفته که رینگ ها از ریشه مو دور شدند مجددا ترمیم شوند.

 

ماندگاری اکستنشن مو طبیعی

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده ماندگاری و دوام اکستشن مو طبیعی، جنس موهایی است که در اکستنشن به کار برده می شود. اکستنشن موی طبیعی به دلیل طبیعی بودن موها و در نتیجه سبک تر بودن آن ها ماندگاری بیشتری نسبت به اکستنشن موی مصنوعی دارد. زمان ماندگاری اکستنشن مو تا 8 هفته می باشد.

 

5. جنس متریال و مرغوب بودن چسب

جنس مویی که در اکستنشن استفاده می شود و همینطور جنس چسب و مرغوب بودن متریال ازدیگر عوامل افزایش ماندگاری اکستنشن مو می باشند.  یک چسب خوب و درجه یک،  نسبت به یک چسب درجه سه ، ماندگاری اکستنشن را بالاتر می برد و این یک امر کاملا بدیهی است. اگر که قصد انجام اکستنشن مو دارید بهتر است سالن هایی را انتخاب کنید که از مرغوب ترین و باکیفیت ترین چسب ها و  متریال استفاده می کنند .

 

6. سرعت رشد موی سر

سرعت رشد مو، دوام اکستنشن مو را تحت تاثیر قرار می دهد. فرض کنید که اکستنشن مو انجام داده اید و سرعت رشد موهایتان بالاست. بنابراین پس از گذشت مدت زمانی از انجام اکستنشن ، فاصله موهای اکستنشن شده از سر زیاد می شود که در نتیجه ، شما نیاز به ترمیم اکستنشن خواهید داشت.

 

7. حرفه ای بودن اکستنشن کار

هر کاری نیاز به تخصص و دانش خود را دارد. اگر که می خواهید اکستنشن کار شوید و درسالن زیبایی مشغول به کار شوید پس باید آموزش های استاندارد  واصولی اکستنشن مو را بگذرانید. نمی توان گفت تنها یک چسب و یک دسته مو برای این کار کافیست.

اکستنشن مو متد ها و اصول خاص خود را دارد که حتما باید رعایت شوند تا سلامت موهای مشتری را به خطر نیندازد. فاصله ی نصب اکستنشن از سر، دسته بندی درست و انتخاب درست حجم  موو سایر موارد از نکاتی است که یک اکستنشن کار،  باید آن ها را با دقت و طبق استانداردهای جهانی انجام دهد.

 

8. مراقبت و نگهداری درست از اکستنشن

یکی از مواردی که دوام اکستنشن مو را افزایش می دهد نحوه مراقبت و نگهداری از اکستنشن مو توسط خود فرد است. در روز باید 2بار صبح و شب موهایتان را شانه کنید. هنگام شانه کردن موها بهتر است که کف دستتان را از بر روی محل نصب و چسب خوردن موه ها گذاشته و سپس شانه کنید تا موهایتان کشیده نشود.

هنگام شانه کردن بهتر است از محصولات مراقبت از مو مانند گره باز کن ها استفاده کنید تا شانه پذیری موها آسان تر شود. اگر که موهای نازکی دارید بهتر است که اکستنشن بلند انجام ندهید و اگر که حال موهایتان اصلا خوب نیست بهتر است که بیشتر از 3ماه اکستنشن  نگه ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.