نکاتی مهم برای مراقبت بی نقص از موها

زیبایی و سلامتی موهای انسان تاثیر زیادی بر چهره و زیبایی صورت او دارد. با داشتن موهای خوش حالت و زیبا می توان سرزندگی و شادابی را تجربه کرد. داشتن موهای زیبا و سالم و دانستن نکاتی مهم برای مراقبت بی نقص از موها نیازمند جستجوی زیاد و صرف زمان می باشد. در این مقاله به معرفی دلایل و نکاتی مهم برای مراقبت بی نقص از موها می پردازیم و شما را با چگونگی نگهداری صحیح از موهایتان آشنا می کنیم.

چگونه از موهای خود مراقبت کنیم

کنترل کردن سلامتی موها می تواند از ریزش و آسیب دیدن در طولانی مدت جلوگیری کند. همچنین با درمان به موقع و دانستن نکاتی مهم برای مراقبت بی نقص از موها می توان موهای پرپشت و زیبایی داشت. برخی از کارهای ابتدایی مانند شستن صحیح و شانه زدن به صورت درست می تواند تا حدود زیادی از ریزش موها جلوگیری کند. موارد زیر از جمله نکات ابتدایی هستند که می توانید قبل از مراجعه به پزشک به منظور بر طرف کردن مشکلات مربوط به موهایتان آنها را در جهت برطرف کردن آسیب ها امتحان کنید:

 • میزان استفاده از شامپو باید به اندازه ای باشد که با یکبار مصرف به مقدار کافی کف را به سر برساند. استفاده بیشتر و یا کمتر باعث اختلال در عملیات شستشو می شود.
 • استفاده از آب بسیار گرم و یا آب بسیار سرد برای شستن موها مناسب نمی باشد. گرما و سرمای زیاد سبب ایجاد شوک و ریزش موها می شود.
 • هنگامی که موهایتان خیس است ضخامت آنها کمتر از زمانی است که کاملا خشک هستند. پس شانه زدن موهای خیس می تواند در ریزش آنها سهیم باشد و همچنین سبب آسیب به ساقه مو و ایجاد موخوره شود.
 • شستشوی زیاد از حد سبب از بین رفتن چربی مفید و متعادل پوست سر می شود و خشکی بیش از حد و نبود مواد مغذی و لازم بر روی پوست سبب ریزش مو می شود. همچنین شستشوی کم و ایجاد چربی زیاد بر روی پوست سر باعث بسته شدن منافذی می شود که اکسیژن توسط آنها به فولیکول مو می رسد. با بسته شدن این منافذ عملیات اکسیژن رسانی مختل می شود و ریزش مو شروع می شود.

 

مرکز تخصصی اکستنشن و کراتینه مو با بهترین مواد در تهران

جهت استعلام قیمت با ما تماس بگیرید

برای مشاوره یا تعیین وقت با ما تماس بگیرید

 

مراقبت روزانه از مو

اگر قصد داشتن موهایی سالم دارید و می خواهید برای همیشه از ریزش مو و شوره و موخوره در امان باشید باید استفاده از محصولاتی که جنبه فانتزی و زیبایی بیش از حد دارند مانند ژل ها و تافت ها را کنار بگذارید. استفاده مداوم از این گونه محصولات سبب بر هم خوردن نظم طبیعی موها شده و آنها را خرد و بافت آنها را شکننده می کند.

برای مراقبت روزانه از مو و روتین مراقبت از مو هایتان باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • تمیز کردن موها به صورت روزانه : استفاده از شامپو های روزانه می تواند چربی و گرد و غبار را از روی موها پاک کند و عملیات خون رسانی و اکسیژن رسانی را تسریع کند.
 • شستشوی روبالشی و استفاده از روبالشی های ابریشمی : تمیز نگه داشتن روبالشی و شستشوی هفته ای آن باعث حفظ پاکیزگی مو ها می شود و استفاده از روبالشی هایی با جنس ابریشم موها را لطیف تر و خوش حالت می کند.
 • اتو مو را کنار بگذارید : استفاده از سشوار و اتو مو به صورت مرتب می تواند ساقه مو را مورد آسیب قرار دهد. استفاده از بیگودی می تواند جایگزین مناسبی برای سشوار و بابلیس باشد.
 • از نرم کننده های نرمال استفاده کنید : موهایی که حالت خشک و وز دارند بعد از شستشو باید با نرم کننده نیز شسته شوند تا لطافت بیشتری بدست آورند. ایجاد وز و فر سبب گره خوردن مو و خرد شدن و شکنندگی آن می شود.
 • استفاده از محصولات استاندارد : گاهی ممکن است یک شامپوی بسیار ساده و ارزان کیفیت موهای شما را حفظ کند و نرمی و خوش حالتی و سلامتی خوبی را به موهای شما هدیه دهد. ما به شما پیشنهاد می کنیم از محصولاتی استفاده کنید که موهای شما را در سلامت کامل نگه می دارند.
 • کوتاهی مو به صورت مرتب : چیدن موها و پیرایش آنها سبب ضخیم شدن سر موها و ایجاد حالت زیبا و پر پشتی بیشتر می شود. اگر می خواهید موهای بلندی داشته باشید باید هر دو ماه یکبار کمی آنها را کوتاه کنید.
 • رساندن ویتامین های مفید : استفاده از ویتامین E و مواد معدنی می تواند سلامت موها را تضمین کند. تاثیر ویتامین ها بر رشد مو های شما بسیار قابل توجه خواهد بود
 • استفاده از کلاه در برابر آسیب های آفتاب : نور آفتاب در فصول گرم سال می تواند ضرر های زیادی به مو و پوست سر برساند. پس برای مراقبت روزانه از مو باید حتما در برابر آفتاب پوشش مناسبی داشته باشیم.

مراقبت و تقویت مو باید به چه صورتی باشد؟

علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد باید به منظور مراقبت و تقویت مو از موادی که در این زمینه مفید می باشند استفاده کرد. بر طبق سنت قدیمی تر ها استفاده از آرد نخود و زرده تخم مرغ به صورت هفته ای یکبار می تواند برای مراقبت و تقویت مو مفید باشد.

همچنین استفاده از سدر و حنا نیز بسیار توصیه شده است. دانستن نکاتی مهم برای مراقبت بی نقص از موها با مطالعه و مشورت با پزشک مربوطه امکان پذیر می باشد. همچنین با مشاوره رایگان و برخورداری از اطلاعات کارشناسان تهران کراتینه می توانید سلامت موهای خود را تضمین کنید.

برای مراقبت از موهای بلند باید چه کنیم؟

داشتن موهای بلند نیاز به دانستن نکاتی مهم برای مراقبت بی نقص از موها و مراقبت از موهای بلند دارد. موی بلند می تواند شکننده تر و نازک تر از موهای کوتاه باشد و این به دلیل خاصیت گره پذیر تر بودن آن است. مراقبت از موی بلند و نحوه صحیح شستشو و شانه زدن آن باعث خوش حالت تر شدن آن و جلوگیری از خرد شدن و موخوره شدن می شود.

موهایی که بلند هستند باید حتما به صورت کامل و دو بار در حمام شسته شوند و بعد از استحمام بوسیله گرمای متعادل سشوار خشک شود. پس از این که موها کاملا خشک شدن از انتهای مو باید اقدام به شانه زدن آن کنیم. همچنین می توانیم قبل از استحمام موها را با روغن های طبیعی چرب کرده و بعد از یکساعت آنها را بشوییم.

نکات مهم برای مراقبت از موهای چرب

موهای چرب به دلیل داشتن چربی بیش از اندازه حالت پذیری سخت تری نسبت به موهای دیگر دارند. همچنین روند شستشوی آنها نیز باید سریع تر و با شامپوهای مخصوص باشد تا نتیجه بهتری داشته باشد.

در برخی از موارد برای مراقبت از موهای چرب باید از محلول ها و قطره هایی که روی چربی پوست سر تمرکز می کنند نیز استفاده کرد. موهایی که چرب هستند باید حتما به صورت روزانه شسته شوند و زمانی که شامپو روی موها قرار می گیرد باید طبق مدتی که روی شامپو نوشته شده است روی مو بماند.

مراقبت از مو مردانه

مردان هم مانند خانم ها باید از موهای خود مراقب کنند، امروز آقایان بسیاری به سلامت موهای خود اهمیت می دهند و به دنبال ره حل های زیادی جهت مراقبت از مو های خود می گردند.  استفاده از شامپو های معتبر و مناسب مو های افراد و نحوه شستشو و خشک کردن مو ها بسیار در سلامت مو می تواند تاثیر گذار باشد.

مراقبت از موهای خشک

مو های خشک به دلیل ساختاری که دارند و چربی کمتری دارند زودتر از موهای معمولی شکننده می شوند از همین رو استفاده از شامپوی مناسب و همچنین استفاده از روغن های گیاهی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

مراقبت از موها هنگام خواب

در هنگام خواب بهتر از موهای خود را باز گذاشته تا آسیبی به موها وارد نشود.

مراقبت از موهای فر

کسانی که دارای مویهای فر هستند ممکن است در نگهداری از آن دچار مشکل شوند زیرا شستشو و شانه کردن مو ها کمی مشکل اشت از این رو بهتر از از شامپو ها و نرم کننده های مخصوص موهای فر استفاده کنند.

مراقبت از موهای رنگ شده

موهای رنگ شده به دلیل اینکه ممکن است ضعیف  شده باشند و اینکه خود رنگ باعث می شود موها کمی خشک شوند بهتر است از شامپو های مخصوص موهای رنگ شده و کرم های مو یا نرم کننده های مو استفاده کنند تا خشکی مو آسیبی به موها وارد نکند.

 

مراقبت از موهای کراتینه شده

افرادی که موهای خود را کراتینه کردند حتما از آرایشگر خود سوال کنند که متناسب با موی آن ها از چه نوع شامپویی استفاده کنند و. به چه شیوه از موهای خود نگداری کنند. معرفی بهترین شامپو بعد از کراتینه مو جهت سلامت موهای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

مراقبت از موهای حالت دار

با توجه به نوع و جنس موی خود باید از شامپوهای مخصوص استفاده کنید.

مراقبت مو قبل از دکلره

برای داشتن موهایی سالم و خوش حالت باید برخی از نکات مراقبت مو قبل از دکلره کردن و رنگ کردن را بدانید. قبل از دکلره به مدت 2 تا 3 ماه موهایتان را با ماسک و روغن های طبیعی تغذیه کنید. در این صورت بعد از رنگ کردن موها دچار خشکی و شکنندگی کمتری می شوند و ریزش آن ها نیز کمتر خواهد شد. همچنین استفاده از رنگ هایی که از اکسیدان های 20 استفاده می کنند می توانند آسیب و سوختگی کمتری ایجاد کنند.

 

مراقبت از موهای دکلره شده

موهای شما بعد از دکلره کردن نیاز به تغذیه شدن و مراقبت شدید دارند . استفاده از ماسک های مغذی و روغن های طبیعی می تواند جزو موارد مفید برای مراقبت از مو بعد از دکلره باشند. همچنین طولانی کردن زمان بین رنگ کردن موها می تواند از آسیب پذیر شدن آنها جلوگیری کند. استفاده از شامپو های نرم کننده نیز می تواند در جهت برطرف کردن خشکی موها مفید باشند.

 

محصولات مراقبت از مو چه چیزهایی است؟

محصولات مراقبت از مو شامل موارد متعددی می شود که دانستن ویژگی های آنها برای انتخاب صحیح و استفاده مناسب لازم است. امروزه و با توجه به استقبال بیشتر از این گونه محصولات شرکت های متعددی اقدام به تولید این محصولات کرده اند. محصولات مراقبت از مو برای انواع موها و اصطلاحا جنس های مختلف مو تهیه می شوند و شامل موارد زیر می باشند:

 • سرم مو ویتامینه
 • موس های نرم کننده یا حجم دهنده
 • کرم مو
 • ماسک مو
 • شامپوهای متنوع

 

 

مرکز تخصصی کراتینه مو با بهترین مواد در تهران

جهت استعلام قیمت با ما تماس بگیرید

برای مشاوره یا تعیین وقت با ما تماس بگیرید

 

آیا ماسک مو باعث ریزش مو می شود؟

ماسک ها معمولا محلول هایی با ساختار های متفاوتی هستند که در جهت حجم دهندگی و نرم کنندگی موها مورد استفاده قرار می گیرند. سوال رایجی که در ذهن بسیاری از مردم در مورد ماسک وجود دارد این است که آیا ماسک مو باعث ریزش مو می شود؟ در جواب به این سوال باید گفت که بهتراست استفاده از ماسک مو باید به گونه ای باشد که مواد آن به ریشه مو ها نرسد. در این حالت فولیکول مو روند طبیعی و اکسیژن رسانی خود را حفظ می کند و از ریزش مو جلوگیری می شود.

با تماس با این مرکز و ارتباط با مشاوران مجرب و مطلع این مرکز می توانید از بهترین و به روز ترین تکنیک ها و محصولات سلامتی مو اطلاع پیدا کنید و بهترین روش را برای سلامتی موهای خود انتخاب کنید. خدماتی که در مرکز تهران کراتینه دریافت می کنید شامل مشاوره های رایگان و انجام کلیه امور زیبا سازی و سالم سازی مو می باشد. قیمت های مناسب و کیفیت بالای خدمات تهران کراتینه باعث جلب رضایت همه جانبه مراجعین محترم شده است و ما را در خدمت رسانی بیشتر و بهتر یاری کند. توجه داشته باشید افرادی که موهای آسیب دیده ای دارند جهت نگهداری موهای خود می توانند از اکسیژن تراپی مو استفاده نماییند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.