4.7/5 - (6 امتیاز)

عوارض کراتینه مو

داشتن موهای صاف و لخت برای کسانی که دارای موهای فر و مجعد هستند همیشه وسوسه کننده بوده است. بسیاری از مردم از داشتن موهای نرم و صاف لذت می برند و آن را عامل زیبایی خود می دانند. به همین دلیل به دنبال راه هایی برای صاف کردن موهای خود به مدت زیاد هستند. یکی از این راه ها کراتینه مو می باشد که چندی است بسیار متداول شده است. علاوه بر زیبایی هایی که بعد از انجام کراتینه مو ایجاد می شود باید به عوارض کراتینه مو نیز توجه شود. عوارض کراتینه مو در اشخاص مختلف، متفاوت می باشد و نمی توان یک حکم کلی برای همگان در نظر گرفت. در این مقاله به بررسی عوارض کراتینه مو در شرایط مختلف و اشخاص متفاوت می پردازیم.

عوارض کراتینه مو و چگونگی آن

نام دیگر کراتینه مو درمان برزیلی مو می باشد و این به دلیل خاستگاه این امر در میان مردم مو فرفری برزیل می باشد. با استفاده از کراتینه مو اشخاص به مدت زیادی مو های خود را صاف و لخت می کنند و بعد از حمام و شستشو این صافی حفظ می شود. مدت زمان صاف بودن موها در اشخاص با جنس های مختلف مو متفاوت است. اما می توان گفت زمان نرمال برای حفظ صافی و لختی موها 2 ماه است.

دستورالعمل کلی برای ایجاد کراتینه مو بدین صورت است که آرایشگر با آغشته کردن مو ها با کراتین و مواد شیمیایی دیگر اقدام به اتوی مو و گرم کردن و صاف کردن موها می کند. در این روش موها به همراه مواد کراتینه مورد حرارت قرار می گیرند و با این کار مواد کراتینه وارد ساقه مو شده و برای مدت چند هفته در آن می ماند. علاوه بر زیبایی مو ها می توان برای این کار عوارضی نیز در نظر گرفت که در برخی از موارد به ندرت شاهد آنها خواهیم بود.

از جمله شایع ترین عوارض کراتینه مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد حساسیت 

موادی که در کراتینه مو مورد استفاده قرار می گیرند در کاهش و یا افزایش ایجاد حساسیت و بروز عوارض کراتینه مو بسیار تاثیر گذار می باشند. در بیشتر موارد کسانی که دچار عوارض کراتینه شده اند از خارش و سوزش پوست سر به دلیل استفاده نا بجا و غیر استاندارد از مواد اولیه شکایت دارند. بروز اگزما نیز یکی دیگر از عوارض کراتینه مو به صورت ناصحیح و غیر اصولی است که لزوم انتخاب یک مرکز معتبر و دریافت خدمات استاندارد و کاملا تضمین شده از سوی کارشناسان ماهر آن برای انجام کراتینه مو را بیش از پیش پر رنگ تر می کند.

تهران کراتینه با برخورداری از بالاترین تجربه و داشتن بهترین مواد اولیه توانسته است یاریگر کسانی باشد که می خواهند با بهترین کیفیت و کمترین میزان عوارض موهای خود را برای مدت طولانی کراتینه کنند.

در برخی از آزمایشاتی که بر روی مواد کراتینه غیر استاندارد شده است محققان دریافته اند کسانی که موهای خود را با استفاده از کراتین نامرغوب و بدون کیفیت صاف کرده اند دچار تحریک عوامل سرطان زا شده اند. پس انتخاب مرکزی معتبر برای انجام کراتینه مو و بکارگیری مواد عالی و استاندارد می تواند از عوارض کراتینه مو و خطر ابتلا به سرطان جلوگیری کند.

تهران کراتینه معتبرترین مرکز کراتینه انواع مو در تهران می باشد که گسترده ترین و استاندارد ترین خدمات صافی و نرم کنندگی مو را با بالاترین زمان ممکن به مراجعین خود ارائه می کند.

 • افزایش ریزش مو و یا شدت یافتن آن

افزایش و یا شروع ریزش مو بعد از انجام کراتینه مو یکی دیگر از عوارض کراتینه مو می باشد که در برخی از موارد تا مدت کوتاهی بعد از این کار ادامه یافته و خود به خود قطع می شود. در برخی از موارد ممکن است بر اثر روش نادرست کراتینه ، عوارض کراتینه باعث ادامه دار شدن روند افزایش ریزش مو و یا شدت یافتن آن شود که در این زمان باید حتما تحت نظر پزشک مربوطه به بررسی این مشکل پرداخته شود.

در این مورد نیز عدم اطلاعات صحیح پیرامون چگونگی انجام کراتینه مو می تواند آسیب های زیادی به افراد بزند. تمامی عملیات انجام کراتینه مو باید به صورت اصولی و با اندازه گیری های دقیق حرارتی انجام شود تا از هر گونه افزایش ریزش مو و یا شدت یافتن آن جلوگیری شود.

 • شکنندگی و ایجاد آسیب در بافت مو

در بسیار از موارد انجام کراتینه مو سبب بهبود شرایط و ساختار ساقه مو در افراد می شود. بدین ترتیب که با انجام کارتینه ساقه ها از  چند شاخه بودن و اصطلاحا موخوره به یکی شدن و برطرف شدن شاخه ها می انجامد. در این مرحله کیفیت مواد اولیه برای بالا بردن زمان و نحوه ی انجام کراتینه بسیار مهم است. اما اگر این کار بدرستی انجام نشود شرایط کاملا دگرگون خواهد شد.

استفاده از اتو موهای بی کیفیت و ایجاد حرارت های زیاد و غیر استاندارد می تواند خطرات زیادی را برای موها بوجود آورد به صورتی که پس از مدت کوتاهی موها دچار سوختگی و خورد شدن کنند.

عوارض کراتینه مو برای مردان

در برخی از افراد عدم وجود کراتین و یا پایین بودن سطح آن سبب ایجاد موهای فر و وز می شود. پس با ترکیب مصنوعی کراتین با مو و حرارت دادن آن به صورتی که روی مو ثابت بماند سعی در صاف کردن و درخشندگی موها می کنند. عوارض کراتینه مو برای مردان همانند بقیه افراد مشترک می باشد و تنها باید به این نکته اشاره کرد که در عوارض کراتینه مو برای مردان به دلیل داشتن موهای کوتاه و ضخیم تر می تواند کمتر باشد.

بدین صورت که ضخامت ساقه مو سبب جذب بیشتر مواد کراتینه می شود و همچنین برخورداری از این ضخامت باعث خوش حالت شدن و آسیب کمتر می شود. باز هم لازم به ذکر است که استفاده از بهترین خدمات و مواد اولیه می تواند عوارض کراتینه مو برای مردان را نیز به صورت چشمگیری کاهش دهد.

عوارض کراتینه مو زنانه

موهای زنان به دلیل داشتن بافت ظریف تر و حساسیت بیشتر ممکن است بیشتر در معرض عوارض کراتینه مو زنانه قرار گیرد. همچنین داشتن پوست لطیف تر در قسمت سر یکی دیگر از این عوامل می باشد. استفاده از مواد اولیه نامرغوبی که دارای درصد زیادی فرمالدهید باشند سبب بروز واکنش های پوستی و خارش و سوزش زیاد می شود.

به همین دلیل پس از انجام کراتینه ما شاهد درصد بالاتری از عوارض کراتینه مو زنانه می باشیم. این در صورتی است که انجام کراتینه تحت نظر کارشناس خبره و استفاده از بهترین متریال اولیه سبب برطرف شدن کلی و یا کاهش عوارض کراتینه مو زنانه خواهد شد.

عوارض کراتینه مو برای آرایشگر

به طور کلی به علت تماس همیشگی و دائمی آرایشگران و کارشناسان کراتینه با مواد اولیه آن وجود حساسیت و مسمومیت در این افراد بیشتر مشاهده شده است. رعایت نکردن سطح استاندارد و عدم استفاده از ماسک و دستکش باعث بروز بیشتر عوارض کراتینه صافی مو برای آرایشگر و کارشناس مربوطه شده است. افرادی که به صورت دائم با مواد کراتینه و فرمالدهید ها در تماس می باشند باید تمامی نکات ایمنی و استاندارد را برای حفظ سلامتی خود بکار گیرند.

عوارض کراتینه مو در شیردهی چیست؟

سفارش بیشتر کارشناسان این امر به خانمهایی که در دوره شیردهی هستند به عدم استفاده از کراتینه برای صاف کردن موهای خود می باشد. در این زمان می توان با جایگزین کردن ماسک و استفاده از انواع ویتامین ها موها را تا حدودی صاف و لخت کرد و پس از گذراندن دوره شیر دهی اقدام به انجام کراتینه کرد. عوارض کراتینه مو در شیردهی هیچ ارتباطی با تغییر چگونگی شیر در مادران شیرده نمی باشد تنها به دلیل جلوگیری از بروز هر گونه عوارض ناخواسته در این افراد می باشد.

جایگزین کراتینه مو چیست؟

همانطور که اشاره شد در برخی از مواردی که استفاده از خدمات کراتینه برای افراد ممنوع می باشد و یا بهتر است انجام آن به تعویق بیفتد استفاده از جایگزین کراتینه مو مانند ماسک ها و ویتامینه کردن موها پیشنهاد می شود. در این زمان انجام اموری که در زیر به آنها اشاره شده است می تواند تا حدود زیادی باعث صافی و درخشندگی موها بدون انجام کراتینه شود.

بهترین جایگزین کراتینه مو شامل موارد زیر می باشد:

 • استفاده از شامپو های حاوی نرم کننده
 • استفاده از رژیم های غذایی با درصد بالاتری از پروتیین
 • ماسک ها و روغن های طبیعی

عوارض نانو کراتین مو

همانطور که قبلا اشاره شد در صورت انجام هر گونه کراتینه مو به صورت غیر استاندارد و با استفاده از مواد اولیه بی کیفیت سبب بروز علائم و عوارضی خواهیم شد . از جمله عوارض شایع برای نانو کراتین مو می توان به صورت تیتر وار به موارد زیر اشاره کرد:

 • ریزش مو
 • سوزش چشم
 • التهابات پوستی
 • ایجاد سردرد
 • کاهش تمرکز
 • تغییر خلق و خو

درمان ریزش مو بعد از کراتینه شامل چه مواردی است؟

تقویت کردن موها به منظور درمان ریزش مو بعد از کراتینه یکی از مواردی است که باید حتما به آن توجه شود. شما می توانید با استفاده از روغن های گیاهی طبیعی موهای خود را چرب کرده و یا با مصرف ویتامین های مورد نیاز برای سلامت مو تمامی عوارض را به حداقل برسانید.

همچنین داشتن یک رژیم غذایی مناسب می تواند در درمان ریزش مو بعد از کراتینه بسیار موثر باشد. در برخی از دستورات نگهداری برای بهتر شدن شرایط بعد از انجام کراتینه به استفاده مداوم از تخم مرغ چه به صورت خوراکی و یا موضعی توصیه شده است. سس مایونز نیز می تواند تا حدود زیادی در نرمی و درخشندگی و کاهش آسیب های کراتینه مو سودمند باشد.

با انتخاب تهران کراتینه سلامت موهای خود را تضمین کنید

با در نظر گرفتن تمامی عوارض کراتینه مو که در بالا به آن اشاره شد ، انتخاب یک مرکز معتبر و بهره گیری از استاندارد ترین مواد و خدمات کراتینه احیا مو و اکستنشن مو می تواند عوارض کراتینه مو را تا درصد بسیار زیادی کاهش دهد. تهران کراتینه بزرگترین و قدیمی ترین مرکز انجام خدمات کراتینه با بهره گیری از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه و در اختیار داشتن با تجربه ترین کارشناسان انجام کراتینه در خدمت مراجعین محترم می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.