4.5/5 - (40 امتیاز)
مهرناز بیگی
_

مرکز تخصصی اکستنشن مو تهران کراتینه

دسترسی سریع

_

اکستنشن مو چیست؟ همه چیز درباره اکستنشن مو

اکستنشن مو ( extension) چیست؟ در این مقاله قصد داریم شما را با اکستنشن مو و انواع آن آشنا کنیم. بسیاری از خانم ها تمایل دارند موهای بلند و پر پشتی داشته باشند به همین دلیل به اکستنشن مو روی می آورند. اکستنشن مو باعث بلندتر و حجم شدن موها می شود. اکستنشن ها در دو نوع طبیعی و مصنوعی موجود است. اکستنشن های طبیعی همان طور که از اسم آن مشخص است از موهای طبیعی استفاده می شود و مانند موهای طبیعی قابل شستشو، رنگ و دکلره و … می باشد.

فواید اکستنشن مو

✔ بلندی مو در کوتاه ترین زمان

✔ بدون درد بودن

✔ زیبایی بیشتر

✔ پرپشت و حجیم کردن موها در کم ترین زمان

هزینه-اکستنشن-مو

نحوه انتخاب اکستنشن مناسب مو

اولین گزینه برای انتخاب اکستنشن، میزان ماندگاری آن می باشد. بنابراین اکستنشن هایی را انتخاب کنید که دارای دوام بالایی باشند. بهتر است اکستنشن هایی را انتخاب کنید که هم رنگ موهای خودتان باشد برخی خانم ها به اشتباه اکستنشن هایی را انتخاب می کنند که از موهای خودشان تیره تر هستند که این انتخاب اشتباه بوده و باعث کاهش زیبایی موها می شود. از اکستنشن های خود به خوبی مراقبت کنید. حتما از شامپوهای مناسب و جنس خوب برای موهای خود استفاده کنید.

انواع اکستنشن

 • اکستنشن سرد

در اکستنشن سرد از یک نوع چسب گیاهی به اسم کراتین استفاده می کنند و در این روش موی مصنوعی را به ریشه مو وصل می کنند و این چسب بی رنگ می باشد. در این روش از با استفاده از حلقه های فلزی، موی اضافی را به ریشه مو وصل می کنند. اکستنشن مو شامل اکستنشن بافت، دوخت مو، اکستنشن با رینگ و اکستنشن ریسه ای می باشد و نحوه کار تمامی این روش ها با استفاده از ابزار بوده و هیچ دستگاهی در آن به کار برده نمی شود.

 • اکستنشن گرم

اکستنشن های گرم با استفاده از دستگاه های حرارتی انجام می شود. اکستنشن لیزری و اکستنشن با استفاده از چسب بوده که هر دو توسط دستگاه و با حرارت دادن صورت می گیرد.

انواع مدل های اکستنشن مو

 • اکستنشن چسب کراتین

نوعی چسب بی ضرر بوده که برای افرادی که دارای موهای نازک هستند و جلوی سر استفاده می شود. این چسب بالاتر از ریشه مو مالیده و موی اکستنشن روی آن نهاده می شود و توسط گیره های مصنوعی و طبیعی با حرارت فشرده شده و می چسبد.

 • اکستنشن تار مویی

این نوع اکستنشن به شکل دسته های کوچک در بازار موجود می باشد و برای نصب آن حتما باید از یک متخصص کمک بگیرید. این روش زمان زیادی برده ولی از آن جا که نتیجه این کار طبیعی است طرفدار زیادی در بین خانم ها دارد.

 • اکستنشن مو دوختی

این نوع اکستنشن ها نیز در دسته های کوچکی در بازار موجود بوده که بر روی قسمت های بالایی مو به شکل دوخت و یا بافت قرار داده می شود. در این روش به دلیل این که از چسب برای قرار دادن آن استفاده نمی شود، موها می تواند به شکل آزادانه حرکت کنند. اکستنشن مو دوختی برای انواع موها با انواع سایزها مناسب می باشد. این نوع اکستنشن ها را به وسیله نخ های اکستنشن مخصوص وصل کرده و به آسانی تا حدود دوازده هفته دوام دارد. برای نگهداری از این اکستنشن ها بهتر است مو همواره مرطوب نگه داشته شده و باید از نرم کننده برای شستشوی این اکستنشن ها استفاده کرد.

 • اکستنشن مو کلیپسی

این نوع از اکستنشن را می توان به راحتی بر روی موها قرار داد. در اصل می توان گفت که نصب این روش در مقایسه با روش های دیگر آسان تر می باشد. این اکستنشن ها برای موهای بلند بسیار مناسب می باشد. این اکستنشن ها باید هر از گاهی شسته شده و بهتر است که هر روز استفاده نشود. این اکستنشن ها نباید هر سری در قسمت قبلی نصب شود زیرا این کار سبب کشیده شدن مو و در نتیجه ضعیف شدن موها می شود.

 • اکستنشن به شیوه بافت خطی

جهت خطی کردن لازم است موی فرد بافته شود. بهتر است این کار از پایین شروع شده و مو را به شکل افقی از یک سمت و به سمت دیگر بافت. امکان دارد یک بافت شامل چند خط باشد.

 • اکستنشن حرارتی

در این روش اکستنشن، از یک دستگاه برای چسباندن اکستنشن به موهای طبیعی استفاده می شود. در این روش هر دو الی سه ماه لازم است قسمت هایی که اکستنشن بر روی آن قرار گرفته را تعویض نمود، زیرا موی طبیعی رشد خواهد کرد.

 • اکستنشن مو با گره

در این روش همان طور که از نام آن مشخص است، موهای اضافی را توسط گره مخصوص به ریشه مو وصل می کنند. این روش دارای دوام کم تری می باشد.

 • اکستنشن چسبی

در اکستنشن چسبی یک شیوه بافت به کار برده می شود که ماندگاری این روش در قیاس با اکستنشن دوخته شده کم تر می باشد. این اکستنشن برای خانم هایی که موهای کوتاه و متوسط دارند بسیار مناسب می باشد و به دلیل مراقبت های پس از آن، برای افراد مو بلند استفاده را سخت می کند. مراقبت از این نوع اکستنشن ساده بوده و به طور معمول بین ۶ الی ۱۲ هفته ماندگاری دارد.

 • اکستنشن مو متصل به هم

این نوع از اکستنشن ها دارای محبوبیت بالایی می باشد. برای قرار دادن این اکستنشن ها از گیره، کراتین و چسب استفاده می کنند. در این روش زمان بیشتری برای نصب نیاز دارد و در صورتی که به شکل صحیح بر روی موها قرار داده نشود می تواند باعث آسیب دیدگی موها شود.

 • اکستنشن بافت

اکستنشن بافت خودش به دو صورت انجام می شود یکی اکستنشن بافتی یا گره ای دیگری  اکستنشن بافت ساده که هر دو مدل از این نوع اکستنشن ها مناسب برای بانوانی است که موهای پرپشتی دارند و تمایل دارند موهای خود بلندتر به نظر بیاید. در اکستنشن بافت موهای فرد در یک ردیف بافته شده و دسته های مصنوعی به وسیله نخ و سوزن های مخصوص بر روی موهای بافته شده قرار می گیرد.

اکستنشن مو باید هر یک هفته تا 10 روز از ریشه براشینگ شود که باعث گره خوردن مو در ریشه مو نشود​

09127797827

مراقبتهای بعد از اکستنشن مو

برای دوام و ماندگاری بیشتر اکستنشن ها بهتر است مراقبت های لازم را انجام دهید. از جمله این مراقبت ها عبارت است از:

✔ برای مراقبت از اکستنشن مو اگر از اکستنشن مو طبیعی استفاده کنید نیازی به مراقبت خاصی ندارد، فقط برای شانه کردن موهای خود از شانه دنده درشت استفاده شود.

✔ هر زمانی که حمام میروید از ویتامینه های مو استفاده کنید که از خشک شدن موهای استفاده شده جلوگیری شود.

✔ موها را به صورت مرحله ای و از بالا به پایین با استفاده از برس مخصوص اکستنشن موهای مصنوعی و طبیعی شانه نمایید.

✔ از حمام کردن بعد از اکستنشن مو اجتناب کنید.

✔ بهتر است هنگام شانه کردن موها بسیار مراقب بوده و به آرامی موها را شانه نایید.

✔ از شانه های نرم و مخصوص اکستنشن استفاده کنید.

✔ از قرار گرفتن طولانی مدت در زیر اشعه های خورشید خودداری کنید.

✔ صبح ها برای شانه کردن موهای خود از شانه های دانه درشت استفاده نمایید.

✔ بهتر است از استفاده ازکلیپس و یا روبان و هدبند به صورت طولانی مدت بپرهیزید.

✔ برای حفظ براقیت و درخشندگی موها هفته ای یک مرتبه بر روی آن ها روغن بزنید.

✔ بهتر است موها را به صورت دم اسبی نبندید زیرا باعث وارد کردن فشار به موهای شما می شود.

✔ موها را به آرامی شانه کرده و از شانه کردن موها با قدرت بپرهیزید.

✔ در هنگام خواب بهتر است موهای خود را در بالای سر جمع کرده و یا ببافید زیرا در صورتی که روی موهای خود بخوابید می تواند باعث گره خوردن و نامرتبی موها شود.

✔ برای رنگ کردن موهای اضافه خود به آرایشگاه بروید. رنگ کردن در خانه توصیه نمی شود.

✔ برای جلوگیری از نامرتب شدن و در هم ریختگی موها، دست خود را درون حاشیه موهای اضافه شده ببرید و به پایین بکشید.

✔ استفاده از تافت و حالت دهنده های دیگر برای موها توصیه نمی شود. این کار باعث جدا شدن موها از محل اتصال خود می شود.

✔ هیچ گاه با موهای مرطوب نخوابید.

آموزش اکستنشن مو به شیوه تهران کراتینه

برای این روش، ابتدا در بخشی از سر یک خط صاف باز کرده و مقداری چسب کراتین بر روی دستگاه زده و کمی به سر مو اضافه می کنیم و به بخش های مورد نظر می زنیم. حجم موی در نظر گرفته شده برای اکستنشن باید بر اساس موی شخص انتخاب شود و فاصله آن ها به میزان نیم سانت باشد. برای قرار دادن ردیف دوم لازم است یک لایه مو بر روی قبلی ریخته و سپس اکستنشن بعدی را انجام دهید. همانند چیدن آجر.

ترمیم اکستنشن مو بسیار مهم هست و باید سر زمان مناسبش انجام شود که بستگی زیادی به رشد مو فرد دارد

 

نحوه برداشتن اکستنشن

برای برداشتن اکستنشن توصیه می شود که از یک متخصص کمک گرفته و خودتان این کار را انجام ندهید زیرا شیوه های مختلفی برای این کار وجود دارد که مستقیم به نحوه نصب آن بر می گردد.

کسانی که رشد موی خوبی دارند حداقل هر 3 ماه یکبار بیاد جهت ترمیم اکستنشن موهای خود اقدام نمایند در غیر این صورت ممکنه با توجه به چسب های استفاده شده در موها باعث صدمه به موهای آنها شود.

نحوه شستشوی مو با اکستنشن

بهتر است تا پنج روز پس از نصب اکستنشن موهای خود را نشویید تا چسب ها در محل خود ثابت شوند. این امکان وجود دارد که در هفته اول پوست سرتان به خارش بیفتد که این اتفاق نگران کننده نبوده و با استفاده از اسپری مرطوب کننده مو برای نرم شدن موهایتان استفاده نمایید تا پوست سرتان به این اکستنشن ها عادت کند. قبل از شستشوی موها آن ها را شانه زده تا در صورت گره داشتن باز شود و سپس زیر دوش رفته و مقداری شامپو به موها زده و از بالا به سمت پایین فشار دهید و سپس آبکشی نمایید

از مالش دادن موها برای شستشو خودداری نمایید. بعد از اتمام استحمام، موها را به آرامی درون حوله قرار دهید از تکان دادن حوله بر روی موها بپرهیزید.

سوالات متداول اکستنشن مو

 • اکستنشن ها از کجا می آید؟

موهای اکستنشن مصنوعی از مشتقات نفتی و پلاستیک و در کارخانه ها تولید می شوند. اما نوع طبیعی اکثرا از هند می آید. از آن جا که فروش مو در هند نوعی تجارت بوده و همچنین زنان هندی دارای موهای پر پشتی هستند و رنگ نشده، بنابراین اکثر این اکستنشن مو طبیعی از هند است.

 • آیا اکستنشن مو بعد از جدا شد از مو مجدد قابل استفاده می باشد؟

در صورتی که از اکستنشن طبیعی که به وسیله کلیپس به مو وصل شده، استفاده کرده باشید پس از جدا شدن در صورتی که مراقبت های لازم انجام شود می توانید مجدد از آن استفاده نمایید.

 • اکستنشن مو برای چه کسانی مناسب است؟

اکستنشن تنها برای خانم هایی که تمایل دارند موهای بلندی داشته باشند کابرد ندارد بلکه برای خانم هایی که دارای موهای کم و پشت و نازک هستند نیز بسیار مناسب می باشد.

 • اکستنشن مو درد دارد؟

در جواب این سوال باید بگوییم خیر. نیازی به نگرانی نیست زیرا اکستنشن مو درد نداشته و تنها به علت اضافه شدن امکان دارد کمی حس ناراحتی داشته باشید و شب اول حس کنید که سنجاق لابلای موها گیر کرده ولی به مرور زمان عادی می شود.

 • امکان رنگ کردن اکستنشن وجود دارد؟

در صورتی که اکستنشن های به کار رفته در مو طبیعی باشند می توانید رنگ و یا حتی بلوند نمایید. اما بهتر است قبل از انجام این کار با آرایشگر خود مشورت نمایید.

 • آیا بعد از اکستنشن مو می توان حمام کرد؟

✔ بهتر است تا پنج روز پس از نهادن اکستنشن بر روی موهای خود حمام نرفته و موهای خود را نشویید تا چسب ها در سر جای خود ثابت شوند.

✔ بعد از حمام نیز حوله را بر روی موهای خود نهاده و از بالا و پایین کردن حوله بر روی موها خودداری نمایید.

هزینه اکستنشن مو

اکستنشن مو دارای قیمت ثابت و مشخصی نبوده و عواملی همچون موقعیت مکانی، دستمزد متخصص، نوع اکستنشن، کیفیت اکستنشن و … بر روی قیمت اکستنشن مو تاثیر گذار می باشد. جهت اطلاع از هزینه های اکستنشن مو و رزرو وقت می توانید از طریق شماره های درج شده در این سایت با مشاورین ما تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی تهران کراتینه

کلینیک زیبایی تهران کراتینه دارای افراد متخصص در زمینه انواع روش های زیبایی مثل کراتینه مو و اکستنشن مو بوده و با استفاده از تجربه و تخصص خود می توانند بهترین و مناسب ترین اکستنشن را برای موهای شما پیشنهاد کنند. در صورتی که برای بلندی و یا پر پشت کردن موهای خود به اکستنشن مو نیاز داشتید، متخصصین ما در تهران کراتینه آماده خدمت رسانی و مشاوره به شما عزیزان می باشند.

مزایای استفاده از کلینیک زیبایی تهران کراتینه

✔ تجربه و تخصص در زمینه انواع روش های زیبایی مو

✔ انتخاب نوع اکستنشن مناسب برای موهای شما

✔ دقیق و وقت شناس

✔ استفاده از اکستنشن های مرغوب