4.6/5 - (38 امتیاز)
مهرناز بیگی
_

مرکز تخصصی کراتینه مو تهران کراتینه

دسترسی سریع

_

کراتینه مو چیست؟ همه چیز درباره کراتینه مو

کراتینه مو ( Keratin ) عاملی حیاتی برای احیای مو های از دست رفته به حساب می آید. این روزها به دلیل تبلیغات فراوانی که به علت آسیب دیدن موی بانوان در اثر رنگ و دکلره زیاد موجود است. کراتینه موی سر دارای محبوبیت بالایی بوده و طرفداران زیادی را در بین مردم پیدا کرده است.

کراتین نوعی پروتیٔین بوده که مواد اصلی تشکیل دهنده ناخن و مو در بدن می باشد. کراتین در مو سبب سلامت، شادابی و زیبایی مو می شود. به طور کلی می توانیم بگوییم کراتینه  مو باعث می شود که کراتین های از دست رفته به شکل مصنوعی به موهای آسیب دیده برگشته تا موها مجدد احیا شود.

در اشخاصی که دارای موی فر و وز هستند، قرار دادن مواد کراتینه به مقدار کافی بر روی موها سبب نرم شدن موهایشان می شود. با استفاده از کراتین می توان موهای فر را برای مدتی صاف و براق نگه داشت. اغلب مردم بر این باورند که کراتینه کردن موها باعث صاف شدن موها می شود، در صورتی که این یک باور اشتباه می باشد.

در اصل با کراتینه مو، محلولی وارد موها شده که باعث ترکیب کراتینه با موها می شود و سبب ترمیم کوتیکول مو می شود. در اصل کراتینه مو باعث کاهش وز مو و براق شدن موها شده ولی به صورت مستقیم سبب صاف شدن موها نمی شود.

روش کراتینه کردن مو 

در مرحله اول مواد کراتینه را بر روی موها قرار داده و سپس برای مهر و موم شدن آن بر روی موها از گرمای اتو استفاده می شود. زمان این روش به میزان بلندی موهای شما دارد، کراتین قرار داده شده بر روی مو از منابع طبیعی و یا حیوانی تامین می شود. البته مواد کراتینه مو به شکل مصنوعی نیز در بازار موجود می باشد.

مزایای کراتینه مو

از فواید کراتینه مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ صاف کردن مو

✔  ضخیم شدن موها

✔ براق و درخشان کننده مو

✔ پر کردن قسمت های خالی سر

✔ حالت دهی سریع موها

کراتینه مو باعث کاهش شدید موخوره موها می شود ولی باعث این نمی شود که موهای شما به کلی دیگر موخوره نگیرند . در واقع کراتینه مو باعث نرمی موها شده و خشکی آن را به شدت کم می کند و در نهایت موخوره موها کم می شود.

 

ویژگی های کراتینه مو

✔ مناسب برای انواع مو

کراتینه مو برای انواع موها مناسب می باشد. فرقی نمی کند که دارای موهای مجعد و یا فر هستید، موهای صاف و حالت دار و یا رنگ کرده دارید، به هر حال کراتینه کردن موها برای تمامی افراد مناسب می باشد.

✔ عدم آسیب به مو

برخلاف شیوه های سنتی، استفاده از کراتینه هیچ گونه آسیبی به موهای شما وارد نمی کند. برای ماندگاری و تقویت موها لازم است مراقبت های پس از کراتینه را رعایت نمایید.

✔ حالت دهی آسان

با کراتینه کردن موها باعث فرم دهی آسان شده و موها به راحتی حالت دار می شود. بنابراین شما با این روش می توانید بدون وارد کردن آسیب به موها و اتلاف وقت موهایی صاف و حالت دار داشته باشید.

✔ تاثیر گذاری فوق العاده

هرقدر که موهای فر و وز داشته باشید با استفاده از کراتینه می توانید موهای صاف و براق داشته باشید. این روش تاثیر گذاری فوری و بسیاری دارد.

✔ نیاز به مراقبت کم

این روش در مقایسه با روش های دیگر، به مراقبت های کم تری نیاز دارد. ولی چنانچه مراقبت های لازم را انجام دهید باعث حالت دهی بهتر و ماندگاری بیشتر می شود.

✔ بهبود کیفیت مو

کراتینه مو سبب می شود حفره های ساقه مو با استفاده از مواد کراتینه پر شده و باعث نرم و براق شدن موهای شما می شود. نتیجه این کار، از بین رفتن مو و صاف و حالت دهی موها می شود.

✔ بدون عوارض جانبی

تا کنون هیچ گونه عوارضی برای این روش گزارش نشده است. در اصل می توان گفت هیچ عوارض اثبات شده ای در این روش وجود ندارد.

✔ شانه شدن راحت تر موها

بعد از کراتینه کردن موها شما هیچ مشکلی با شونه کردن موها نداشته و به راحتی می توانید موهای خود را شانه کنید. همچنین با کراتینه کردن موها دیگر نیازی به استفاده از نرم کننده نخواهید داشت.

✔ مناسب برای آقایون و خانم ها

کراتینه هیچ گونه محدودیتی نداشته و مناسب برای خانم ها و آقایان می باشد. در صورتی که خواهان موهای صاف و براق هستید می توانید از این روش فارغ از جنسیت استفاده نمایید.

✔ تقویت موها

استفاده از مواد کراتینه نه تنها باعث صاف و حالت دار شدن موها، بلکه باعث تقویت ساقه موهای شما می شود. این مواد با نفوذ در ساقه موها باعث بهبود موها شده و ظاهری زیبا را به موهای شما می بخشد.

نمونه-کراتینه-صافی-مو

09127797827

کراتینه صافی و احیاء کننده

استفاده از این روش کراتین ها سبب ترمیم موهای آسیب دیده و کراتین های از دست رفته شده و موها را تقویت می کند. کراتین احیاء به وسیله فویل بر روی موها قرار گرفته و پس از آن موها را همراه با کراتین موجود بر روی آن اتو می کنیم. به طور کلی می توان عنوان کرد هر فرد با اولین استفاده از کراتین می تواند تا ۲۸ درصد موها را احیا کرده و سبب بازگرداندن رطوبت به موها شود و با تکرار این کار می توان تا ۴۰ درصد موها را احیا کرد. 

با به کار گیری کراتین احیاء به همراه شامپوها، سرم های مکمل و کاندیشنرها باعث از بین رفتن آسیب های ناشی از خشک شدن مو در اثر استفاده مکرر از رنگ های شیمیایی و سوختن مو به خاطر دکلره کردن شده و مو به صورت کامل احیاء می شود. در اصل می توان گفت میزان اثرات این مواد به  کمپانی تولید کننده این مواد بستگی دارد. برخی از مواد ۵۰ درصد صافی و ۵۰ درصد احیاء دارند، برخی ۸۰ درصد احیاء و ۲۰ درصد صافی دارند و برخی نیز ۶۰ درصد احیاء و ۴۰ درصد صاف کننده می باشند.

نوع مواد مصرفی به موهای شخص بستگی داشته و با توجه به نیاز مو و درصد مورد نیاز برای احیاء و یا صافی مو تعیین می شوند.

کراتین صاف کننده

نوع دیگری از کراتینه وجود دارد که باعث صاف شدن موها می شود. این نوع کراتینه وز و فر موها را از بین برده و موهای صاف و براق به شما می بخشد. کراتین صاف کننده فقط از فرمالدهید تشکیل شده و دارای احیاء بسیار کمی می باشد. این نوع کراتینه تنها برای موهایی استفاده می شود که هیچ گونه آسیبی ندیده باشد و هدف اصلی از استفاده از این مواد صاف کردن مو می باشد و در صورتی که برای موهای بسیار آسیب دیده به کار برده شود می تواند باعث سوختن موها شود.

بنابراین قبل از استفاده از این نوع کراتین باید با متخصص مورد نظر خود مشورت نمایید.

سوالات متداول کراتینه کردن مو

  • زمان مورد نیاز برای کراتینه کردن موها چقدر است؟

کراتینه کردن موها حدودا ۹۰ دقیقه زمان می برد ولی زمان دقیق آن به میزان بلندی مو و حجم آن بستگی دارد. بنابراین نمی توان زمان دقیق را برای این روش مشخص کرد.

  • چه موهایی به کراتینه نیاز دارد؟

کیفیت موهای طبیعی خودمان بسیار بالاتر می باشد ولی خودمان با سهل انگاری و رسیدگی نکردن به موها باعث نابودی موها مو شویم. با رنگ کردن های زیاد، اتو کشیدن، سشوار کردن زیاد، استفاده از مواد شیمیایی و … به صورت مداوم در حال نابود کردن موهای خود هستیم.

  • ماندگاری کراتینه مو چقدر است؟

ماندگاری کراتینه موها در بین افراد بسیار متفاوت می باشد. در برخی افراد همان طور که انتظار دارند ماه ها موهایشان لخت و صاف باقی می مانند ولی برخی از افراد نیز پس از گذشت چند هفته از کراتینه موها به حالت قبل باز می گردد. به طور کلی می توان عنوان کرد که ماندگاری کراتینه مو به عوامل زیادی به خصوص مواد مصرفی و نوع موهای شما بستگی دارد.

  • کراتینه برزیلی چیست ؟

کراتینه برزیلی همان طور که از نام آن مشخص است از تولیدات کشور برزیل می باشد. در ترکیبات این روش از فرمالدیٔید استفاده می شود و برای قرار دادن این کراتین بهتر است از یک متخصص کمک گرفته تا از آسیب رساندن به موها جلوگیری نمایید.

این کراتینه باعث از بین رفتن فر موها و صاف شدن موها در عین حفظ حجم آن ها می شود. این نوع کراتینه برای افرادی که موهای فر دارند بسیار مناسب است. در این روش باعث می شود که مواد کراتینه بر روی موها قرار گرفته و به وسیله یک برس و سشوار موها را خشک می کنند و در انتها موها را با استفاده از اتو صاف می کنند که این مراحل حدودا یک ساعت زمان می برد.

  • رنگ و کراتیه مو، کدام اول ؟

برای برخی افراد این سوال پیش می آید که ابتدا کراتینه را انجام دهیم بعد موها را رنگ کنیم یا اول موها را رنگ کرده و بعد کراتینه را انجام دهیم؟ جواب این سوال به نوع موهای شما بستگی دارد. در صورتی که موهای شما بسیار خشک و بی آب شده باشد بهتر است اول کراتینه را بر روی موهای خود انجام دهید تا از آسیب رساندن به موها جلوگیری شود ولی در صورتی که موهای شما سالم باشد بهتر است  ابتدا موها رنگ کرده و سپس کراتینه نمایید.

  • تعداد دفعات انجام کراتینه ؟

تعداد دفعات مورد نیاز برای کراتینه ارتباط مستقیمی با موهای شما دارد. هر چقدر موهای شما دارای شکنندگی بیشتری بوده و آسیب بیشتری دیده باشد تعداد دفعات کراتینه بالاتر می رود.

بنابراین نمی توان تعداد دفعات ثابتی را تعیین کرد.

  • زمان کراتین بعدی چه زمانی باشد بهتر است ؟

نمی توان زمان ثابتی برای دفعات بعدی استفاده از کراتین در نظر گرفت. زمان بعدی کراتین به موهای شما، میزان مراقبت های بعد از کراتین، نوع کراتین استفاده شده در موها، میزان تخصص آرایشگر و … دارد.

  • آیا می توان این کار را در منزل انجام داد؟

سوالی که همواره در ذهن افراد نقش بسته این است که آِیا می توان کراتینه مو را در منزل انجام داد؟ در جواب این سوال بهتر است بگوییم که بله می توان این کار رادر منزل نیز انجام داد ولی توصیه می کنیم که این کار در سالن های آرایشی انجام شود تا نتیجه مطلوب را حاصل نمایید. این افراد آشنایی کامل با مواد کراتینه داشته و می توانند بهترین و مرغوب ترین مواد را استفاده می کنند و علاوه بر آن این افراد با تخصص و تجربه ای که در این زمینه دارند می توانند با قرار دادن این مواد به شکل صحیح و اصولی باعث ماندگاری کراتینه بر روی موهای شما شوند.

کراتین تقویت کننده و احیا کننده

در صورتی که موهای شما به تازگی ضخامت خود را از دست داده و دچار شکنندگی شده است، لازم است ساقه های موها تقویت شود. یکی از انواع کراتینه های مو، کراتین احیا کننده و تقویت کننده موها می باشد. نازک شدن موها در هر فرد دارای علایٔم مختلف می باشد. رنگ کردن مداوم موها کمبود ویتامین های مورد نیاز برای مو و آهن، استرس، آب و هوا، مشکلات تیرویٔید و … همه از عواملی می باشد که باعث زیبایی و استقامت موها می شود.

تعداد تکرار کراتینه بستگی به میزان شکنندگی موهای شما دارد. به همین دلیل تعداد دفعات تکرار را باید با مشورت آرایشگر خود انجام دهید.

عامل فرمالدهید

فرمالدهید یک نوع ماده شیمیایی بوده که درصد آن در هر کراتینه متفاوت می باشد. فرمالدهید از آن جا که یک ماده شیمیایی می باشد، بهتر است در هنگام کراتینه کردن مو از یک ماسک استفاده کرده تا آسیبی به شما وارد نکند.

ممنوعیت کراتینه برای بانوان باردار

کراتینه برای خانم های باردار توصیه نمی شود زیرا این کار ممکن است بر روی جنین تاثیر گذار باشد. زیرا فرمالدهید آزاد شده بر روی آرایشگران نیز می تواند تاثیر گذار باشد. بنابراین بهتر است در دوران بارداری از کراتینه استفاده نشود.

مزایای استفاده از مرکز زیبایی تهران کراتینه

✔ دارای تخصص و تجربه بالا در زمینه انواع روش های زیبایی

✔ استفاده از مواد باکیفیت

✔ دقیق و وقت شناس

 هزینه کراتینه کردن مو

 قیمت کراتینه کردن مو ثابت نبوده و عواملی همچون دستمزد آرایشگر، موقعیت مکانی، نوع مواد کراتینه به کار رفته و  همچنین بستگی به قد و حجم مو شخص دارد هر چخ موها پر پشت تر و بلند تر مسلما هزینه کراتینه بیشتر خواهد شد. قیمت کراتینه مو ما از 700/800تومان شروع می شود به بالا… بر روی قیمت کراتینه موها تاثیر گذار می باشد. جهت اطلاع از هزینه های کراتینه کردن موها می توانید یا این مرکز تماس گرفته تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

کلینیک زیبایی تهران کراتینه دارای نیروهای متخصص و مجرب در زمینه انواع روش های زیبایی مثل کراتینه مو و اکستنشن مو بوده و آماده خدمت رسانی به شما شهروندان تهرانی می باشند. چنانچه تمایل به کراتینه کردن موهای خود داشتید می توانید جهت مشاوره و رزرو وقت با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.