بهترین شامپو بعد از کراتینه مو

4.3/5 - (6 امتیاز)

معرفی بهترین شامپو بعد از کراتینه مو

امروزه افراد با پیشرفت در شیوه های زیبایی و جوانسازی از جمله کراتینه مو، تمایل به داشتن پوست و موی زیبا دارند. از روش هایی چون کراتینه مو و یا اکسیژن تراپی و یا لیزر درمانی پوست و دیگر روش ها برای زیباسازی و جوان ماندن پوست استفاده می شود. مو یکی از قسمت های بدن محسوب می شود که بیشترین تأثیر را روی زیبایی فرد می گذارد. در این مقاله می خواهیم در رابطه با بهترین شامپو بعد از کراتینه مو صحبت کنیم.

از این رو پزشکان و متخصصین زیبایی برای رشد بیشتر، پاکسازی پوست سر از آلودگی ها و حفظ بافت و زیبایی موها روش های زیادی را به افراد معرفی کردند. امروزه از مواد پاک کننده برای تمیزی و یا درمان موها از مواد آماده استفاده می کنند. امروزه افراد متخصص در حال بررسی و ساخت و تولید مواد با ضررهای کمتر برای پوست و مو می باشد. یکی از روش های جوانسازی و تقویت موها کراتینه مو می باشد که برای ماندگار بیشتر کراتینه باید از بهترین شامپو بعد از کراتینه مو استفاده شود.

بعد از کراتینه مو از چه شامپویی استفاده کنیم ؟

کراتین از بهترین نمونه های پروتئین فیبری می باشد. این پروتئین برای درمان موهای آسیب دیده و وز شده مؤثر است. روش درمانی و یا زیباسازی موها به وسیله ی پروتئین کراتین را کراتینه مو می نامند. در تعریفی دیگر کراتینه مو یک روش شیمیایی برای صاف کردن و لطافت بخشیدن به موها می بشاد. بعضی از افراد کراتینه مو را با روش صاف کردن موها (ریلکسر) اشتباه می گیرند. در حالی که تفاوت های زیادی بین این دو روش وجود دارد.

از مهم ترین تفاوت های این دو روش دائمی بودن روش ریلکسر است. اما ماندگاری در روش کراتینه مو فقط 6 ماه می باشد. در روش کراتینه مو آرایشگر متخصص با بررسی موهای فرد توانایی ساخت فرمول مناسب ماده کراتین را متناسب با موهای فرد را خواهد داشت.

انجام کراتینه مو روش های زیادی برای انجام آن وجود دارد. در یکی از روش های انجام کراتینه مو، پس از انجام آن و با  حرارت دادن به موها فرمالدهید آزاد می کند. امروزه روش هایی فاقد فرمالدهید نیز وجود دارند. زمانی که شما کراتینه را انجام دهید باید روش های نگهداری از موی کراتینه را نیز یاد بگیرید برای ماندگاری بیشتر کراتینه مو باید از شامپو های خاص استفاده کرد. بهترین شامپو بعد از کراتینه مو شامپوییاست که به موهای شما هیچ آسیبی وارد نکند.

فواید کراتینه مو 

همه خانم ها به داشتن موهای سالم و شفاف علاقه دارند و به دنبال روش هایی برای موهای زیبا هستند. می توان برای داشتن موهای لخت و صاف و ابریشمی از روش کراتینه مو استفاده کرد. بهتر است قبل از کراتینه کردن موها از مزایای آن باخبر شوید:

 • مناسب برای موهایی با حالت های مختلف اعم از چرب، معمولی و خشک، مجعد، فر، صاف یا حالت دار.
 •  فاقد هر گونه آسیب دیدگی برای موها، اگر از روش های سنتی صاف کردن موها استفاده کرده باشید. حتما با عوارض آن آشنایی دارید. اما کراتینه کردن موها هیچ گونه آسیبی به موها نمی زند. بعد از دو یا سه ماه حالت موها به قبل برمی گردد. در صورتی که مراقبت های پس از کراتینه مو درست انجام گیرد، موها زودتر حالت کراتینه خود را از دست می دهند.
 •  حالت گیری راحت موها: در صورتی که موها کراتینه شوند، موها به راحتی حالت می گیرند و حالت خود را حفظ می کنند. حتما دیگر نیاز نیست از حالت دهنده های شیمیایی موها و اتو مو استفاده کرد.
 •  مراقبت های پس از کراتینه مو: پس از انجام کراتینه مو برای اینکه موهایتان کراتینه خود را در مدت زمان بیشتری حفظ کند نیاز به مراقبت های خاصی ندارند.
 • تقویت ساختار مو: در این روش در حفره های ساقه های مو پروتئین کراتینه جا می گیرد و باعث تقویت موها می شود.
 •  عوارض جانبی در روش کراتینه وجود ندارد.
 •  آسودگی در شانه کردن موها.
 • روش کراتینه برای تمام افراد در هر سنین و برای مردان و زنان مناسب است.
 •  تقویت کردن موها: موادی که در کراتینه موها استفاده می شود و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی برای موها هستند. این مواد مغذی نه تنها باعث صافی موها می شوند بلکه ساقه و ریشه مو را نیز تقویت می کند.

شامپو قبل و بعد کراتینه

برای کراتینه کردن موها توصیه می شود به مراکز زیبایی مو مراجعه شود تا افرادمتخصص این کار را انجام دهد. قبل از شروع عملیات کراتینه نیاز است از شامپوی مخصوص قبل از کراتینه استفاده شود که قلیایی است. موها باید بطور کامل شسته شوند و بعد آبکشی شوند. پس از شستشوی موها نباید آنها را به طور کامل خشک کرد و باید 20 درصد رطوبت روی آنها باقی بماند.

بعد موها را باید تقسیم بندی کنیم تا بتوان به صورت کامل تمام قسمت های موها را کراتینه کرد. سپس موها را باید لایه به لایه به ماده کراتینه آغشه شود. بهترین مواد کراتینه مو باید با فاصله ی یک بند انگشت از ریشه موها انجام بگیرد. لایه های انتخابی مو باید بسیار نازک باشد و اصلا نباید ماده کراتینه به ریشه مو برسد. چرا که عوارض شدیدی از جمله ریزش مو را دربردارد. پس از آن باید به مدت 20 دقیقه صبر شود تا ماده کراتینه ساقه مو را کامل بپوشاند. پس از آن اتوکشی اصولی موها بسیار حائز اهمیت می باشد. باید به همان صورت موها را لایه به لایه در دست گرفت و موها را اتوکشی کرد. حرارت روی 200 الی 210 مناسب است. 3 روز قرنطینه نباید حمام رفت و موها باید کاملا آزاد باشد. پس از 3 روز بهتر است گاهی با حرارت ملایم موها را اتوکشی کرد و به سر تافت و سرم زده نشود. پس از سه روز موها با شامپوی مخصوص شسته شود. توجه به اینکه چه شامپویی مناسب برای شست و شو موهای شما می باشد یکی از مهم ترین موارد بعد از کراتینه کردم موها می باشد پس به طور کلی باید در رابطه با بهترین شامپو بعد از کراتینه مو اطلاعات لازم را ذاشته باشید.

معایب کراتینه مو

کراتینه کردن موها مانند تمام اقدامات زیبایی یا درمانی با معایب یا مضراتی روبرو است که موارد آن را در زیر بیان می کنیم:

 •  ماده کراتینه مصنوعی است: مواد مصنوعی استفاده شده در کراتینه مو نسبت به ماده طبیعی مضر است. کراتین یک ماده شیمیایی می باشد که به صورت طبیعی در مو، دندان و ناخن می باشد. اما کراتین مورد استفاده در کراتینه کردن موها مصنوعی می باشد.
 •  هزینه نسبت بالای این روش یکی دیگر از معایب این حالت می باشد. اما در عین حال ماندگاری کوتاه مدتی نیز دارد و فقط برای 2 الی 3 ماه موهای صافی خواهید داشت.
 •  آسیب دیدگی احتمالی یکی دیگر از معایب این روش می باشد. در صورتی که از افراد نامتخصص و یا مواد غیر استاندارد استفاده شود. در این صورت برای موها آسیبی جدی دارد. پس برای جلوگیری از آسیب دیدگی موها از افراد متخصص و مجرد استفاده شود.
 •  زنان باردار موهایشان را کراتینه نکنند. چرا که پس از کراتینه شدن موها مقدار کمی فرمالدهید از موها آزاد می شود. این ماده برای بدن مادر و جنین خطرناک هست. حتی آرایشگرهایی که از این روش برای صاف کردن موها استفاده می کنند نیز نامناسب است و میزان فرمالدهید بر روی ماده کراتینه یادداشت شده است. می توان از مواد با مقدار کم تری فرمالدهید استفاده  کرد.
 •  ایجاد حساسیت در فرد از دیگر عوارض احتمالی کراتینه کردن موها می باشد. خارش و ایجاد حساسیت در پوست از علایت حساسیت زایی در پوست سر می باشد.
 •  استفاده از شامپوهای خاص پس از کراتینه کردن موها نیز می تواند نکته ی منفی برای استفاده از این روش باشد. چرا که هر کسی توان استفاده از نرم کننده ها و شامپوهای مخصوص با قیمت های  بالا را ندارد.

بهترین شامپو بعد از کراتینه مو ایرانی

بهترین شامپو بعد از کراتینه مو باید بتواند پروتئین مورد نیاز موها را تأمین کند. در بهترین حالت موها حاوی 8 درصد رطوبت، 89 درصد کراتین و فقط 3 درصد مواد معدنی می باشد. اگر از یک شامپو کراتینه استفاده کنید، می توانید مواد مغذی موها را برای صافی آن تأمین کنید. همچنین با استفاده از شامپوهای کراتینه مو می توان نرمی و لطافت مو را بدست آورد. برندهای مختلفی در زمینه ی ارائه شامپوهای بعد از کراتینه مو فعالیت می کنند. اما بهترین شامپو، شامپویی است که بتوان در عین حفظ حالت کراتینه مو به بافت مو نیز آسیبی نزند. در موارد زیر به معرفی بهترین شامپو بعد از کرایتنه مو می پردازیم:

شامپو لامینین، شامپو آگرادو، شامپو ردیست، شامپو کرانیکو، شامپو deratin complex، شامپو kerastase، شامپو purebrazilian، شامپو madamc.j.walker.

همچنین دیگر شامپوها که می توان پس از کراتینه مو از آن استفاده کرد. هر شامپویی با کیفیت و با مواد مغذی برای موها می توان به عنوان بهترین شامپو بعد از کراتینه مو باشند.

قیمت شامپو مخصوص موهای کراتینه شده

کراتینه مو روشی برای زیباسازی و مقاوم سازی موها می باشد. اکثر خانم ها از وز شدن موهایشان و یا چرب بودن و یا حالت نگرفتن موهایشان گله می کنند. با این روش می توان به درخشان سازی و مسطح کردن موها کمک کرد. کراتینه مو برای انواع موها مناسب است. آقایان و خانم ها در هر سنی می توانند به کراتینه مو بپردازند. مراکز درمانی و تخصصی به انجام کراتینه مو می پردازند. هزینه کراتینه مو بالاست و تکرار انجام آن در هر نوبت نیز صورت می گیرد. همچنین مواد مورد استفاده در کراتینه مو یکی از دلایل متغیر بودن قیمت ها می باشد. بعد از اینکه کراتینه انجام شد باید موها ی خود را با شامپو مخصوص شستشو دهید. شستشو موها با شامپو های مخصوص به شما کمک می کند تا ماندگاری کراتینه موی شما بیشتر شود و شامپو های موجود در بازار قیمت های مختلفی دارند جهت اطلاع از قیمت بهترین شامپو بعد از کراتینه مو بهتر از با متخصص کراتینه مو مشورت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.