کراتینه صافی مو چیست

4.8/5 - (5 امتیاز)

کراتینه صافی مو چیست؟

هنگامی که موهای زبر، خشن و یا فرفری شما را آزار می­دهد و در آرزوی داشتن موهای صاف و ابریشمی به سر می­برید باید بدانید که این موضوع اکنون به راحتی قابل دستیابی است و این آرزو با کراتینه صافی به حقیقت خواهد پیوست. چنانچه تمایل دارید که در کنار ترمیم موهای خود، صافی و درخشانی را نیز برای موهای خود به ارمغان بیاورید روش مناسب استفاده از کراتینه برزیلی یا همان کراتینه صافی مو است. کراتینه کردن موهای خود را به تهران کراتینه، بهترین مرکز تخصصی کراتینه بسپارید.

تفاوت کراتینه صافی مو کراتینه احیا چیست؟

در بین محصولات مراقبت از مو دو نوع کراتینه مو وجود دارد:

کراتینه احیاکننده مو

✔ کراتینه صافی مو یا کراتینه برزیلی

در کراتینه احیا:موهایی که در اثر مصرف بیش از حد مواد شیمیایی آسیب دیده اند، احیا می­شوند و با توجه به میزان آسیب دیدگی کراتینه احیا موها در چند جلسه انجام می­ گیرد.

در کراتینه صافی:  علاوه بر احیا موهای آسیب دیده از خاصیت صاف کنندگی این روش نیز بهره خواهید برد. به این روش نانوکراتین و کراتینه برزیلی نیز می­گویند که علاوه بر احیا کردن، موها را صاف و ابریشمی نیز می­ کند.انواع کراتینه کردن موها توسط تکنسین های مرکز تخصصی تهران کراتینه انجام می­گیرد.

پیشنهاد میدهیم بخوانید : معرفی بهترین مجموعه کراتینه مو در شمال تهران و تمام نقاط اطراف آن 

مزایای کراتینه مو صافی چیست؟

کراتینه صافی برای موهایی که دارای وزی زیادی بوده و قابل شانه کردن نیست گزینه بسیار خوبی است. علاوه بر اینکه کراتینه برای هر نوع مویی چه طبیعی و چه موهای دکلره شده قابل اجراست بعد از کراتینه کردن امکان شنیون، فر کردن، رنگ زدن یا لایت برای موها وجود دارد و از این نظر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

امروزه المنت مو و ریباندینگ مو جای کراتینه مو صافی را گرفته است. یک تفاوت کراتینه صافی مو با روش های جدید ریباندیگ و المنت مو در نوع محلولی است که در هر یک استفاده می­شود. از طرفی ریباندینگ مو روشی کاملا شیمیایی است که مانند کراتینه کردن مو، خاصیت احیاکنندگی را برای موها ندارد و تنها موها را صاف می­کند بنابراین روش ریباندینگ برای موهایی که آسیب دیده­اند قابل اجرا نیست و در این حالت کراتینه برزیلی گزینه مناسب تری می ­باشد.

آیا علاوه بر کراتینه صافی مو ، روش های دیگری برای صاف کردن موها وجود دارد؟

روش های مختلفی برای صاف کردن موها وجود دارد که یکی از این روش ها گلت است که دارای اثر موقتی بوده و برای حفظ صافی موها باید دائما موها را مرطوب نگه داشت. روش دیگر به کار بردن مواد قلیایی صاف کننده دائمی است با این که این روش موجب صافی دائمی موها می­شود اما تحت شرایطی میتواند به موها آسیب بزند. روش دیگر صافی ژاپنی یا ریباندینگ است در این روش تا زمانی که موهای جدید رشد نکرده­اند، صافی موها به صورت دائم حفظ خواهد شد.

در هر حال در صورتی که قصد دارید با روش دیگری موهای آسیب دیده خود را صاف کنید توجه داشته باشید که پیش از اقدام به این کار بهتر است به کمک کراتینه مو صافی و یا کراتینه احیا موهای آسیب دیده خود را تقویت کنید سپس از روش های دیگر صاف کردن موها بهره­مند شوید. این کار از آسیب جدی و بیشتر به موهای شما جلوگیری می­ کند.

در کراتینه برزیلی چگونه موها صاف می شوند؟

طبق روش بزریلی برای صاف کردن موها از دو اهرم استفاده می­شود: در ابتدا با استفاده از کراتین که پروتئین طبیعی مو می­باشد، موها را تقویت کرده سپس به کمک مواد شیمیایی و اتو کشیدن موها، ساختار مو را تغییر داده و از حالت فری درمی­آورند. در واقع محلول کراتین صافی با ترکیب با مو، آسیب مربوط به کوتیکول های مو را رفع کرده و موجب صافی و براق شدن موها می ­شود.

پیشنهاد میدهیم بخوانید : عوامل تاثیر گذار بر قیمت کراتینه مو

روش کراتینه صافی مو

کراتینه صافی طی 8 مرحله زیر انجام می­شود:

  •  انتخاب برند مناسب از محلول کراتینه صافی
  •  شستشوی موها چندین مرتبه با یک شامپوی ضعیف (شامپوی مخصوص کراتینه)
  • موهای خود را با یک سشوار تا 80 الی 90 درصد خشک کنید (مقداری موها مرطوب بمانند).
  • موهای خود را بسته به حجم موهایتان به 4 تا 8 دسته تقسیم کنید.
  • به کمک یک فرچه محلول را به طور کامل به کل موهایتان بمالید.
  • بسته به میزان آسیب دیدگی موهایتان بین 20 تا 50 دقیقه زمان بدهید تا محلول کراتین صافی بر موها اثر کند. در طول این مدت هر 10 دقیقه یک بار موها را شانه بزنید.
  • بدون شستن موها، نسبت به خشک کردن موها به کمک سشوار اقدام نمایید.
  • اتو کشیدن موها با دمای 200 تا 230 درجه سانتی گراد (هر بار حجم کمی از مو را 7 الی 8 مرتبه اتو بکشید)
  • مراحل تخصصی کراتینه صافی را با کادر مجرب تهران کراتینه تجربه کنید.

دوام کراتینه برزیلی تا چه زمانی است؟

کراتینه برزیلی خاصیت صاف کنندگی موقتی دارند و بین 3 الی 4 ماه دوام دارند. چنانچه در جایی و توسط برخی آرایشگران زمان بیشتری برای دوام کراتینه صافی بیان شد بدانید که این موضوع کاملا غلط است و برخی افراد برای جلب مشتری از مواد شیمیایی خاصی برای حفظ خاصیت صافی استفاده میکنند که میتواند به موهای شما آسیب جدی وارد کند. تهران کراتینه با کراتینه برزیلی موها به صورت اصولی و با توصیه های مفید بهترین تجربه از کراتینه برزیلی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

پیشنهاد میدهیم بخوانید : عوارض کراتینه مو

آیا مراقبت های خاصی پس از کراتینه صافی لازم است؟

بیشتر مسئولیت کراتینه مو که مربوط به مراقبت های بعد از اجرای کراتینه مو می­باشد و بر عهده خود فرد است و نگهداری از مو و یا صاف نگه داشتن مو  برای نشستن کراتینه بر آن از کارهای مراقبتی است که باید پس از کراتینه انجام گیرد. از طرفی انتخاب محصول مرغوب و فردی که عملیات کراتینه کردن مو را برای شما انجام می­دهد در حیطه اختیارات شماست تا موهای خود را به هر محصول و هر آرایشگری نسپارید. تهران کراتینه با کادری مجرب به عنوان بهترین مرکز تخصصی کراتینه بهترین انتخاب برای صاف کردن موها با کراتین می­باشد.

در صورتی که میخواهید کراتینه صافی مو طی شستشوی های پی در پی بیشتر حفظ شود باید از محصولات دارای سولفات و یا سدیم کلرید (یا کلر موجود در آب استخر) تا حد امکان اجتناب کنید. البته در بسیاری موارد خود آرایشگران شامپوهای ویژه­ای را برای این دوره توصیه می­کنند تا دوام کراتین صافی به حداکثر برسد و اگر خودتان ناچار به انتخاب شامپو شدید شامپو بچه گزینه مناسبی است.

آیا کراتینه صافی مو اثرات مضری بر سلامت دارد؟

فرمالدئید در مقادیر کم در بسیاری وسایل اطراف ما مثل فرش ها، پارچه های مصنوعی، دود تنباکو و شوینده ها وجود دارد فرمالدئید موجب زنگ زدگی نیز می­شود و این ترکیبی با درصدهای مختلف در انواع کراتینه مو  نیز وجود دارد.

دست زدن به فرمالدئید خطرناک نیست اما استنشاق طولانی مدت آن توسط افراد به خصوص آرایشگران خطرناک است بنابراین سعی کنید در مکانی که اقدام به استفاده از کراتینه صافی مو می­کنید از تهویه آن مطمئن شوید تا میزان کمتری از فرمالدئید به چشم و بینی شما برسد و یا از ماسک استفاده کنید.

این موضوع که توسط برخی افراد بیان می­شود که کراتینه مو موجب خشکی و یا آسیب به مو می­گردد، درست نیست و در صورتی که مواد کراتینه با کیفیت از مراکز خرید معتبر خریداری شود و فرد نیز ملاحظات لازم را نسبت به مراقبت از مو داشته باشد، کراتینه صافی مو اثر نامطلوبی بر مو نخواهد داشت و فرد با خیال راحت میتواند از مزایا و اثرات درمانی آن بهره مند گردد. کراتینه صافی توسط تکنسین های مرکز تهران کراتینه در محیطی استاندارد و با محصولاتی باکیفیت و اصل صورت می­گیرد.

چرا باید کراتینه صافی مو را به مرکز تخصصی تهران کراتینه سپرد؟

آرایشگران ماهر مرکز تهران کراتینه از محصول با برند و کیفیت مناسب استفاده می­کنند. در انتخاب محصول کراتینه صافی و دمایی که موقع اتو کشیدن استفاده می­کنند، نوع موهای شما را در نظر می­گیرند. در صورتی که محصولی با دوز پایین فرمالدئید و دمای پایین اتو شما را به هدف می­رساند و با به کارگیری محصول دارای فرمالدئید بالا و حرارت زیاد اتو  موجب آسیب جدی به موهای شما نخواهند شد. به عنوان نمونه آرایشگران برای موهای سفید از دمای کمتری برای اتو کشیدن استفاده می کنند.

قیمت کراتینه صافی مو

هزینه کراتینه صافی به حجم و بلندی موها و نوع محصول و برندی که برای موهای شما استفاده میشود وابسته است با این که همیشه میزان هزینه اخذ شده متناسب با خدمات ارائه شده نیست و برخی آرایشگران هزینه منصفانه­ای را درنظر نمیگیرند. اما باید این موضوع را نادیده نگرفت که با گرفتن نتیجه عالی، پرداخت هزینه بالا نیز منصفانه خواهد بود. کیفیت و نتیجه عالی همراه با هزینه های منصفانه را در مرکز تخصصی تهران کراتینه تجربه خواهید کرد.

سخن آخر…

با اینکه استفاده از کراتینه صافی مو را نمی توان به طور کامل بدون عارضه دانست اما باید به این موضوع نیز دقت کرد که عوارض کراتینه صافی در همه افراد مشاهده نمی­شود از طرفی بروز عوارض کراتینه برزیلی تحت تاثیر عوامل زیادی همچون کیفیت محصول کراتینه صافی، مهارت و تخصص آرایشگر برای اعمال اصولی کراتینه صافی و … قرار دارد.

زمانی که از مواد کراتینه صافی باکیفیت و خوب استفاده می­کنیم میتوان تا حد زیادی مطمئن باشیم که در دراز مدت از اثرات منفی کراتین صافی در امان خواهیم بود. مرکز تهران کراتینه با انتخاب بهترین محصولات و انجام عملیات کراتینه صافی به صورت تخصصی از آسیب به موهای شما پیشگیری خواهد کرد.

با توجه به این موضوع که استفاده از اتوی مو با دمای بالا مرحله مهمی در کراتینه صافی می­باشد و میتواند اثرات نامطلوبی بر موهای شما بگذارد اما باید به این نکته هم دقت کنید که استفاده از اتوی مو چند ماه یکبار برای رسیدن به نتیجه طولانی مدت بهتر از اتوی موی روزانه خواهد بود

تهران کراتینه با مدیریت سرکار خانم مهرناز بیگی ارائه دهنده خدمات تخصصی کراتینه مو و اکستنشن مو در تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.